Hírek
2018. Július 24. 09:58, kedd |
Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay
Az apa dohányzása növelheti a vetélés kockázatát
Az apa dohányzása növelheti a kockázatát annak, hogy a terhesség vetéléssel végződik - állapították meg kínai kutatók.
Az állami egészségügyi kutatóintézet tudósai 5,8 millió nem dohányzó várandós kínai nő és partnerük adatait elemezték. Minden résztvevő az ingyenes terhesgondozásban vett részt 2010 és 2016 között.
Azt állapították meg, hogy azok a várandósok, akiknek a partnere dohányzott, 17 százalékkal nagyobb eséllyel vetéltek el, mint akik nem dohányzó partnerrel éltek.
A vetélés kockázata nőtt, minél többet dohányzott a partner.
A nem dohányzó partnerrel élő nők 2,38 százaléka vetélt el, a dohányzóval élők 2,92 százaléka.
Azt is megállapították, hogy ha a partner abbahagyta a dohányzást a terhesség előtt vagy a terhesség elején, akkor csökkent a vetélés kockázata.
A tanulmány a Journal of Epidemiology and Community Health című szaklapban jelent meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód
Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár
Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.
2026. Február 28. 15:00, szombat | Életmód
Szallas.hu: tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló és Eger a belföldi utazók kedvence
Tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló, Eger, nyáron pedig Siófok, Hajdúszoboszló és Gyula lehet a belföldi utazók leggyakoribb választása - közölte a Szallas.hu portál előfoglalási adatai alapján pénteken az MTI-vel.
2026. Február 28. 08:44, szombat | Életmód
Pop-up kiállítás nyílt a Korda György-Balázs Klári művészházaspárról a Magyar Zene Házában
Pop-up kiállítás nyílt a Korda György-Balázs Klári művészházaspárról Onstage/Backstage címmel pénteken a Magyar Zene Háza Popkulturális Klubkönyvtárában.
