Hírek
2017. Október 24. 11:07, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotók: katasztrófavédelem
Az apa szerint meglökhették a kocsit és ezért halt meg lánya a Dobogókői úton

Kideríti, hogy mi okozta lánya halálát – ezt nyilatkozta a Dobogókői úti halálos baleset áldozatának édesapja. Az már kiderült, hogy a balesetet szenvedett mindkét kocsi egy autós találkozón vett részt.
Halálos baleset történt Esztergom külterületén a Dobogókői úton Pilisszentlélek felé október 14-én 20 óra 53 perckor. Két jármű tisztázatlan okból a 25-ös kilométerszelvénynél jobbra letért az úttestről – írtuk az esetet követően.
Az elől haladó jármű fának ütközött, majd a tetejére borult. A kocsiban hárman utaztak, ketten könnyebben megsérültek. A harmadik utas a járműbe szorult, az esztergomi hivatásos tűzoltók emelték ki eszméletlen állapotban. A gyors beavatkozás és újraélesztés ellenére a Honda 25 éves női utas életét vesztette. A mögöttük érkező BMW-t vezető férfi kartörést szenvedett információk szerint.
Az esetet követően a Blikknek nyilatkozott az elhunyt lány édesapja, akinek felesége halála után néhány évvel, most lánya elvesztésével kell megbirkóznia.
Mint a lapnak elmondta: a helyszínen nem volt féknyom, szerinte pedig erre az is lehet a magyarázat, hogy a BMW esetleg meglökte a Hondát. A nyomozás azonban ezt egyelőre nem tisztázta.
„Nem baleset történt. Éppen ezért szeretném, ha a rendőrség nemcsak balesetként vizsgálná a történteket” – hangsúlyozta a Blikknek Móricz János.
Az egyetlen lányát is elvesztő édesapa azt állítja, hogy gyermeke és a Hondát vezető barátnője, B. ismerőse ült a BMW kormányánál. Az apa szerint B. előző nap visszautasította a fiút, aki kapcsolatot akart kezdeni a lánnyal.
A rendőrség azt korábban megerősítette, hogy a két kocsi ugyanott hajtott le az útról. Az egyenruhások jelenleg halált okozó közúti baleset gondatlan okozása miatt folytat büntetőeljárást.
A balesetet szenvedett mindkét autó egyébként az Éjszakai veretés Dobogókőn című autós találkozón vett részt a tragédia előtt.
Ez már az ötödik ilyen esemény volt, melyen a résztvevők az éjszaka közepén Dobogókő és az esztergomi Bazilika között autózgattak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.