Hírek
2021. Október 19. 06:46, kedd |
Helyi
Forrás: esztergom.hu
Az Ördögárok c. kortárs darabbal emlékezünk október 23-án

Esztergom Város Önkormányzata és a Művelődés Háza közös ünnepi megemlékezése október 23-án Hajnal Géza Ördögárok c. drámázatával.
Hajnal Géza: Ördögárok
drámázat 4 képben
felolvasó színház
Időpont: 2021. október 23. (szombat) 18:00
Helyszín: Művelődés Háza - Esztergom
Az előadás ingyenes.
Tartalom:
1930: két illegális kommunista ül a Városmajorban egy padon, titkosrendőrök vizsla tekintetének kereszttűzében. Feladatuk egy boríték átadása, a párt utasítása szerint.
1951: két jezsuita szerzetes ül ugyanezen a padon, ÁVO-sok figyelmétől övezve. Feladatuk egy boríték átadása, feloszlatott rendjük kívánságának megfelelően.
1952: az egykori illegális kommunista és az ex-jezsuita együtt ülnek a börtönben. Mindkettőjüket egy boríték juttatta oda…
Az Ördögárok „drámázata” a XX. század morális próbatételin keresztül szembesít elvhűség és hit, engedelmesség és szabadakarat kérdésével. A Kristóf című darab pedig, melynek társszerzője Hajnal Márton a gyászmunkáról szól, a lehetetlen elfogadásáról. Felkészültségünket segítheti, ha szerettünket még saját életében megöltük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.