Hírek
2013. Január 26. 08:30, szombat |
Helyi
Forrás: MTI / fotó: www.kemkik.hu
Az országban elsőként elektronikus számlázás megyénk iparkamarájában
Az országban elsőként ingyenesen hozzáférhető módon lehetővé teszi tagjainak az elektronikus számlák fogadását a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara – jelentette be a szervezet elnöke pénteken.
Juhász József elmondta, első lépésben a KEMKIK regisztrál a rendszerbe, majd a fiókfelhasználónak meghívja mindazon tagjait, akik érvényes, helyes e-mail címmel rendelkeznek.
A tagság számára az elektronikus számlafogadás ingyenes, csak akkor merül fel szolgáltatási díj, ha saját döntésük alapján elkezdenek a rendszerrel más üzleti partnereik számára is elektronikusan számlázni, vagy egyéb szolgáltatásokat igénybe venni. Az intézkedés 16 ezer kamarai tagot érinthet.
Zoltai Dániel, a KEMKIK titkára ismertette, hogy már most elkezdik használni a rendszert és a 2013-as tagdíjakról a számlát már elektronikus számlaként küldik ki, a tagság így biztosan értesül az új lehetőségről.
A regisztrációhoz szükséges leveleket is az új rendszer segítségével továbbítják az Elektronikus Posta Központon keresztül. Ez a szolgáltatás a rendszeren keresztül minden kamarai tag számára elérhető lehet. A vállalkozások elektronikus úton küldhetnek nagyszámú levelet az Elektronikus Posta Központba, ahol kinyomtatják, borítékolják és kézbesítik a küldeményeket.
A felhasználók számára az elektronikus számlázás nem helyhez kötött, bárhonnan elérhető, a vállalatvezetők, tulajdonosok akár levelezésükön keresztül is elérhetik a rendszert, amely mobil eszközökről, okostelefonokról is működik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
