Hírek
2022. Szeptember 21. 08:03, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma

Idén már több mint 5200 lakástűzhöz vonultak a tűzoltók, melyek során 486 ezer négyzetméternyi terület vált a lángok martalékává.
A Katasztrófavédelem pontokba szedte javaslatait, amelyekkel megvédhetjük otthonunkat!
- Ne felejtsd el átnézetni a fűtőeszközeidet egy szakemberrel!
- Tedd távolabb a tüzelőanyagot, papírt a kályhától!
- Ugye neked is van fémből készült parázsfelfogód? A kipattanó szikrák nagy veszélyt jelentenek!
- Hívd a kéményseprőt! Bár neked kell időpontot foglalni, de a szolgáltatás ingyenes, így semmi okod rá, hogy elmulaszd!https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/
- Ne hagyd őrizetlenül a gyertyát, mécsest, égő cigarettát!
- Főzés során is figyelj oda, ne hagyd magára a készülő ételt!
- Ha elavult, korszerűtlen elektromos hálózattal rendelkezel, szintén vizsgáltasd át egy szakemberrel!
- Ne halmozz fel felesleges dolgokat, szemetet, inkább szortírozz!
- Vásárolj füstérzékelőt!
A lakástüzek legfőbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll.
Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát. A lakástüzek odafigyeléssel megelőzhetők - írja a Katasztrófavédelem.
Fotó: FKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál