Hírek
2011. Július 10. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az USA-ban is van áldozata az európai kólibaktériumnak
Halálos áldozatot szedett az Egyesült Államokban is az európai hasmenésjárványt előidéző kólibaktérium.
A 65 éves arizonai férfi a múlt hónapban halt meg, s megbetegedése előtt Németországban járt. Az Egyesült Államokban hat betegről tudnak, s az arizonai volt az első haláleset.
Az amerikai egészségügyi hatóságok közölték, hogy a laborvizsgálatok eredménye szerint a németországi járvány kitöréséért felelős EHEC-baktérium fertőzte meg az idős férfit.
Az Egyesült Államokban hat betegről tudnak, s az arizonai volt az első haláleset.
Az Európai Unió élelmiszerbiztonsági ügynöksége (EFSA) szerint egy 2009-es egyiptomi fűszermag-szállítmány lehetett a forrása a németországi hasmenésjárványnak. A görögszéna nevű, a világ számos országában termesztett növény magjáról van szó, amelyből az említett szállítmánnyal 15 tonna érkezett Németországba.
Európában ötven ember halt meg a járványban, egy franciaországi beteg kivételével mind Németországban - adta hírül az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
