Hírek
2014. Augusztus 12. 19:20, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Babakocsi gurult a metró elé Londonban

Alig néhány pillanattal a beérkező szerelvény előtt mentette ki a babakocsijában a sínek közé gurult gyermekét egy anya a londoni metróban.
A biztonsági kamerák tanúsága szerint a szülők két babakocsival érkeztek a Goodge utcai megállóhoz. Az egyik kocsit a szülők leállították a lépcső aljára, amíg visszamentek a másikért. Az alagutat átjáró huzat azonban közben mozgásba hozta a lent álló babakocsit, amely peronra gurult és a sínek közé esett.
Mivel épp elment egy szerelvény, a babakocsi akadálytalanul gurult a sínek felé. Ugyan a közelében tartózkodott egy fiatalember, de ő semmit sem vett észre, mert fejhallgató volt a fején.
A történteket látva a gyermek anyja azonnal a sínekhez közé rohant, lemászott gyermekéért, kiemelte a kocsit, majd ő is kimászott - alig néhány pillanattal azelőtt, hogy egy szerelvény befutott volna.
"Ijesztő volt, nemcsak a gyerekre leselkedő veszély miatt, de azért is, mert az anya a saját életét is kockára tette" - mondta a metró biztonsági szolgálatának vezetője.
A metró biztonsági kamerái rögzítették az eseményeket, ezek tanúsága szerint a család az eset után gyalog hagyta el az állomást. A rendőrség keresi a szülőket, hogy meggyőződhessenek arról, az eset résztvevői jól vannak.
A július 23-i felvételeket azért hozták nyilvánosságra, hogy felhívják a figyelmet a közlekedési eszközök nem megfelelő és figyelmetlen használatának következményeire.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az EU-ból és Mexikóból érkező importra
2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök
A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.