Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2018. Június 14. 12:39, csütörtök | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Bajóti családtagjait keresi külföldi rokonuk! Segítsünk megtalálni őket!

Bajóti családtagjait keresi külföldi rokonuk! Segítsünk megtalálni őket!

Érdekes kérést kapott az InfoEsztergom.hu szerkesztősége a minap: egy szerb férfi kért segítséget, hogy rátaláljon Bajóton élő rokonaira.

A férfi dédnagyanyja Mrojcek Anna Bajóton született 1890-ben és 1977-ben halt meg Szerbiában. Az ő édesapja pedig András volt. Leírása szerint a család aztán szétszóródott, mivel Magyarországon és Szerbián kívül Szlovákiában és Lengyelországban is élnek rokonai. Most őket kutatja.

Magyarországon vélhetően Mrocsek a családnevünk, Szlovákiában Mrojček vagy Mroček, míg Lengyelországban Mroczek.

Azt kéri, hogy aki tud valamit a bajóti, vagy esetleg a felvidéki családjáról, írja meg neki facebook profilján, melyet vélhetően direkt erre a családkutatásra hozott létre. Felhívását pedig Bajót Község oldalának is címezte.

Címkék: bajót, család, családfa, rokon

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.