Hírek
2022. Május 28. 18:16, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/fotók: MTI/Máthé Zoltán
Barlangot találtak a fővárosban

Barlangot találtak a főváros II. kerületében, az Alsó Törökvész úton - közölte a kerület polgármestere csütörtökön a Facebook-oldalán.
Őrsi Gergely azt írta: lakossági bejelentést kaptak arról, hogy az Alsó Törökvész út egy szakaszán megsüllyedt a garázsbeállók előtti "kockaköves" felület. Nem sokkal később az út melletti járdaszakasznál is süllyedést észleltek.
Elkezdték az ilyenkor szokásos bontást, de hamar kiderült, hogy nem egyszerű süllyedésről van szó, hiszen hasadékokat és ezzel együtt valószínűleg barlangot találtak.
Önkéntesek segítségével kezdődött meg a feltárás. A polgármester a bejegyzésében a fejleményekről későbbi tájékoztatást ígért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.