Hírek
2022. Április 10. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Befejezte az NVI a levélszavazatok előzetes összesítését

Befejeződött a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítése - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombaton az MTI-vel.
Közleményükben azt írták, az NVI-hez a végleges adatok szerint 318 083 szavazási levélcsomag érkezett vissza. Az érvényes pártlistás levélszavazatok száma 264 031 lett, míg a beérkezett levélcsomagok közül mintegy 50 ezernél volt érvénytelen a szavazási irat.
Az NVI közölte azt is, hogy az előzetes összesítés részeként beszkennelték a levélben szavazók szavazólapjait és elvégezték az országos listás szavazatok előzetes megszámlálását. Ezt követően a szavazatokat kézzel is megszámolják, a végeredményt pedig majd a kézi számlálás eredménye adja. Hozzátették: dolgoznak a levélszavazatok népszavazási szavazólapjainak összesítésén is.
Az NVI emlékeztetett: szombaton mind a 106 országgyűlési egyéni választókerület (oevk) egy-egy szavazatszámláló bizottsága dolgozik abban a szavazókörben, ahová az átjelentkezők és a külképviseleti szavazáson résztvevők voksai megérkeztek, ezeket a szavazatokat ugyanis a kijelölt szavazókörök voksaival együtt számlálják meg.
Ez alapján az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságok még szombaton megállapítják a szavazás egyéni választókerületi eredményét, a területi választási bizottságok pedig az országos listás választás részeredményét. Az országos listás választás eredményét a Nemzeti Választási Bizottság állapítja meg, legkésőbb április 22-én - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.