Hírek
2012. Május 10. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Beiktatták az új államfőt
Nem költséges, de azért a hagyományos műsorelemeket sem nélkülözi az új államfő csütörtöki beiktatási ünnepsége. Áder János lesz a rendszerváltás utáni ötödik köztársasági elnök.
A Sándor-palotában tartandó beiktatási ünnepségre meghívót kaptak a jelenlegi és volt közjogi méltóságok, továbbá valamennyi országgyűlési képviselő és miniszter. A vendégek között ott volt többek között a legfőbb ügyész, az Állami Számvevőszék, a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Tudományos Akadémia elnöke is.
Áder János május 2-i megválasztása utáni első beszédében azt mondta, hogy a törvény szellemét fogja mindenképpen képviselni, a megfelelő jogszabályokat aláírja, de amelyeket nem tart elég jónak, azokat visszaküldi majd az Országgyűlésnek. Az új elnök már beiktatása után törvénydömpingre számíthat, hiszen a jegybanktörvény módosítása mellett érkeznek majd az új adók is, őszre pedig elkészülhet az új Büntető Törvénykönyv.
OrientPress Hírügynökség
Kép: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
