Hírek
2021. Március 05. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Belgiumban egyetemisták tüntettek a lezárások miatt, a járvány nem lanyhul

Több ezer, a felsőoktatásban tanuló diák gyűlt össze szerda este a belgiumi Liege városának egyik közparkjában, hogy kifejezze elkeseredését az országban hónapok óta tartó,
a koronavírus-járvány terjedését lassítani hivatott szigorú lezárások és korlátozások miatt - számolt be csütörtökön a helyi sajtó. Az országban enyhén növekedett az újonnan fertőzöttek száma, a halálos áldozatok heti száma viszont csökkent.
Az egyetemista és főiskolás fiatalok a vallon nagyváros kilenc hektár területű Boverie parkjában gyülekeztek, sajtóinformációk szerint a 2-3 ezres tömeg "italozott és partizott". A diákok a jelen lévő újságíróknak adott nyilatkozataikban elmondták, úgy érzik, ki kell törniük az elszigeteltségből. Többen arról beszéltek, hogy kilátástalannak érzik jövőjüket.
"Elkedvetlenedtünk, nem tudjuk, merre tartunk, kiábrándultunk a jövőből" - nyilatkozott az egyik résztvevő az RTL belga rádiónak. Egy másik jelenlévő arról számolt be, hogy már nem követi az online egyetemi kurzusait, inkább a szabadban találkozik barátaival.
A rendőrség figyelemmel kísérte az egybegyűlteket, de nem avatkozott közbe a hatályban lévő távolságtartási és higiéniai szabályok megsértése miatt. A fiatalok éjfél körül, két órával a kijárási tilalom kezdete után távoztak a parkból, jelentős mennyiségű hulladékot hagyva maguk után.
A hét elején a belga fővárosban, a Brüsszeli Szabadegyetem egyik campusán mintegy négyszáz diák tüntetett a szigorú járványvédelmi rendelkezések ellen. A tanulók főként azokra a pszichés zavarokra kívánták felhívni a figyelmet, amelyek a lezárások következtében érintik őket.
A belga közegészségügyi intézet, a Sciensano csütörtöki statisztikái szerint a múlt héten enyhén, nem több mint 7 százalékkal emelkedett az új fertőzöttek száma, napi átlagban 2386 embernek lett pozitív a koronavírustesztje. Ugyanakkor a kórházi felvételek aránya 25 százalékkal volt több az azt megelőző hét adataihoz képest. A járványban elhunytak napi száma csökkent: 18 százalékkal kevesebb beteg lett a járvány áldozata február 22. és 28. között, mint az előző héten. A 11,5 millió lakost számláló országban eddig közel 425 ezer embert oltottak be koronavírus ellen, és közülük több mint 320 ezren már a második oltást is megkapták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -