Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2011. Augusztus 13. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: HírTV

Betiltották a shortolást

Betiltották a shortolást

Betiltották a bankrészvények shortolását 4 európai országban. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz.

A shortolás lényege, hogy az eladónak a részvényárfolyam csökkenésén van haszna. A francia, belga, olasz és spanyol piacokon tiltották be a módszert. Ez a négy ország van a görögökhöz és portugálokhoz hasonló csődközeli helyzetben. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz, és a pénzintézetek részvényein kívül más papírokra nem vonatkozik. (da)

hírTV

Címkék: piac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.