Hírek
2022. Május 03. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bírók és ügyészek megölésével fenyegetőző férfi ellen emeltek vádat
A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség vádat emelt egy 41 éves oroszlányi férfi ellen, aki bírók, ügyészek és rendőrök megölésével fenyegetőzött, mert azt hitte,
hogy a vele szemben eljáró hatóságok meg akarják fosztani vagyonától - közölte a főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Borbély Veronika sajtószóvivő-helyettes tájékoztatása szerint a mentális problémákkal küzdő, személyiségzavarban szenvedő, rendszeresen kábítószert fogyasztó vádlott 2021 júliusában a fentiekben említett szándékát több alkalommal közölte pártfogójával.
A férfi arról is beszámolt, hogy lőfegyvert, lőszereket vásárolt, és cselekményével arra akarja felhívni a közvélemény figyelmét, hogy a bíróság senkit ne helyezzen gyámság alá.
A vádlott az édesanyját is megöléssel fenyegette. Az férfi ruhájában az őt előállító rendőrök jelentős mennyiségű kábítószert találtak.
A főügyészség emberölés előkészülete, kábítószer birtoklása és zaklatás miatt emelt vádat a férfival szemben és indítványozta, hogy a Tatabányai Törvényszék a vádlottat ítélje fegyházbüntetésre, feltételes szabadságra helyezés lehetősége nélkül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
