Hírek
2013. Április 19. 10:20, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Bombasiker az Xperia Z
Rövid idő alatt több millió példányt adtak el a Sony csúcsmodelljéből, az Xperia Z-ből.
Nagy szüksége volt már a Sonynak egy igazi sikertelefonra. A japán gyártó már több mint 15 éve aktívan jelen van a mobilpiacon, igaz, 10 évet az Ericssonnal közös vegyes vállalkozásban, a Sony Ericssonban tevékenykedett. Amikor 2011 végén bejelentették, hogy az Ericsson részesedése a japán vállalathoz kerül, mindenki egy teljesen új, sokkal sonysabb jövőt remélt.
A még az Ericsson segítségével fejlesztett 2012-es paletta már egy új irány jeleit mutatta, de egészen a 2013-as nemzetközi szórakoztatóelektronikai vásárig (CES) kellett várni a nagy durranásra. Ekkor mutatták be ugyanis az első, igazán nagy ismertségre szert tevő, FullHD-s telefont, az Xperia Z-t. Egy elemző szerint a vízálló készülékházzal rendelkező Z-t alig 40 nap alatt több mint 4,6 millió példányban vásárolták meg. Ugyan a Sony első negyedéves eredményeire még várnunk kell, de ha ilyen jól alakulnak az eladások, az könnyedén a harmadik helyre repítheti a japán óriást az okostelefon-ranglistán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
