Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2018. Július 03. 07:19, kedd | Belföld
Forrás: mti

Bombát találtak a fővárosban, jelentős forgalomkorlátozás lesz

Bombát találtak a fővárosban, jelentős forgalomkorlátozás lesz

Többfelé útlezárásokra kell számítani kedd délelőtt Budapesten, mert tűzszerészi munkálatokat végeznek az Erzsébet hídnál a Dunában talált robbanótest miatt; már hajnaltól korlátozások léptek érvénybe

- közölte a rendőrség a honlapján. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a robbanótestet az Erzsébet híd budai hídfőjétől a Lánchíd irányába 50 méterre, a Duna medrében találták.

A tűzszerészi munkálatok miatt kedd hajnaltól, illetve reggeltől az I., az V. és a XI. kerületet érintően korlátozások léptek életbe. Délelőtt 10 órától az Erzsébet hidat is lezárják.

Ezt megelőzően már hajnali 3 órától hajózási zárlatot rendeltek el a Lánchídtól a nemzetközi hajóállomásig (a Sörház utca vonaláig).

A lakosságvédelmi intézkedéshez kapcsolódóan a rendőrség reggel 8 órától kiüríti a Friedrich Born rakpart - Gellérthegy és Citadella környéke - Hegyalja út által határolt területet, valamint a Várkert rakparton és a Döbrentei utcában található öt lakóépületet, a Rác fürdőt, a Rudas fürdőt, valamint a Várkert Bazár egy részét.

A kiemelés, a hatástalanítás és az elszállítás idejére délelőtt 10 órától lezárják az Erzsébet hidat, a XI. kerületben Budai alsó rakpartot a Petőfi híd alatt a Szabadság híd irányába, továbbá a Szent Gellért rakpartot a Szabadság híd budai hídfőjénél az Erzsébet hídig.

Szintén lezárják a Naphegy utca és a Kereszt utca kereszteződését a Krisztina körút irányába, a Krisztina körutat a Dózsa György tértől az Erzsébet híd irányába, a Lánchíd utcát a Clark Ádám tértől, továbbá a Budai alsó rakpartot a Halász utcától az Erzsébet híd irányába.

Az V. kerületben lezárják a Pesti alsó rakpartot a Havas utcától az Erzsébet híd irányába, az Astoriától a Szabad sajtó útját az Erzsébet híd irányába, az Eötvös teret az Erzsébet híd felé, az Apáczai Csere János utcát a Március 15. tér irányába, továbbá a Március 15. teret a Pesti alsó rakpart felé.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon

2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld

OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament

A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.