Hírek
2013. Április 23. 11:32, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Cannes - Kim Novak, a Szédülés egykori sztárja a filmfesztivál díszvendége
Díszvendégként érkezik a májusi cannes-i filmfesztiválra a nyolcvanéves Kim Novak, a Szédülés című Hitchcock-klasszikus egykori sztárja, aki részt vesz a felújított film bemutatóján - ismertették hétfőn a szervezők.
Az Alfred Hitchcock rendezésében 1958-ban készült pszichothrillert a fesztivál Cannes-i klasszikusok című sorozatában vetítik le. A program házigazdái közleményükben hangsúlyozták, hogy a Szédülésben Novak élete legjobb alakítását nyújtotta.
A The Hollywood Reporter online kiadása emlékeztetett rá: az idős színésznő tavaly azzal kapcsolatban került a híradásokba, hogy elítélően nyilatkozott az Oscar-díjas The Artist - A némafilmes című francia film zenéjéről, amelyet Ludovic Bource a Szédülés zenei motívumainak felhasználásával komponált.
Novak a 66. cannes-i filmfesztivál zárógáláján is megjelenik, és az egyik, egyelőre meg nem nevezett díjat ő adja majd át május 26-án.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
