Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2022. Szeptember 17. 10:25, szombat | Sport

Célunk, hogy felszabadultan autózzunk!

Célunk, hogy felszabadultan autózzunk!

Hétvégén ismét felölti a navigátorával Kronome Ákos a tűzálló overált, és rajthoz állnak a Sopia-Net Mediterrán Ralin.

Ákossal beszélgetek a verseny előtt.

Nyolc gyors vár rátok a kétnapos versenyen. Pénteken a rajtceremónia után egy 12 kilométeres szakaszt kell teljesítenetek bemelegítésként a Mecsekkapu - Árpádtető-t. Mentetek-e már ezen a gyorson korábban? Milyen jellegű is ez a pálya? Mire számítottok? Meg nyomjátok-e már az első nap?
- Ebben a formában soha nem mentünk mi rajta, az eleje meg a vége nagyon tetszik. Úgy terveztük, nem szeretnénk sokat kockáztatni, most lesz lehetőségünk kipróbálni, tesztelni a vizes Pirelli abroncsokat. Alapvetően nem szeretem az esőt.


Szombaton sokáig aludhattok, hisz az első autó csak 09:48-kor rajtol el a Somogy - Árpádtető SS2-őn, ami egy rövid sprint jellegű. Elég lehet ez nektek a többi gyorsra való belerázódáshoz?
- Az Árpádtetői szakasz miatt jöttünk el ide, ezt a rövid szakaszt remélem, hiba nélkül tudjuk teljesíteni.

A délelőtti SS2 után még hat gyors vár rátok. Ha jól látom van bennük gyors és kanyargós szakasz is bőven. Mentek majd szabályzáson is? Melyik gyors lesz a kedvencetek vajon a nap végére?
- Az elsődleges célunk, hogy felszabadultan autózzunk, próbálgassuk az autót, nem szeretnénk a falon átmenni. Mindenképp az Árpádtető lesz a kedvenc, az már mindegy, merre megyünk rajta.


Köszönjük a Partnereink és a Szervizcsapat segítségét most is: Mentes és Társai Kft., Kronome Zoltán, Valkai János, Petrás Zsolt.

Fotó: Hajóka SportFotó
- Hajósi Miklós -

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:38, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Norris győzelmével csökkentette a hátrányát összetettben

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben, így összetettben csökkentette hátrányát csapattársával, az ezúttal másodikként célba érő ausztrál Oscar Piastrival szemben.

2025. Június 24. 10:48, kedd | Sport

Törött újjal is a dobogón a Mitropa Ralin!

Juhász Csabi Velezdi Eszterrel és egy Mitsubishi EVO IX.-el vágott neki a számukra kalandos 58. Mecsek Rallynak.

2025. Június 24. 10:45, kedd | Sport

Kronome Ákos: Jó csata alakult ki Matics Misiékkel, amit meg is nyertünk!

Élménybeszámoló Ákostól a Skoda pilótájától az 58. Mecsek Ralis kategóriagyőzelem után.

2025. Június 24. 07:29, kedd | Sport

A Föld második legmagasabb csúcsára indul Varga Csaba

A 8611 méter magas K2-re indul hétfőn Varga Csaba Nagyváradon élő hegymászó - közölte az expedíció kommunikációs partnere, az MTVA Hazajáró című műsora a Facebook oldalán.