Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2013. Április 10. 16:41, szerda | Bulvár
Forrás: MTI

Cicciolina mint Róma főpolgármestere?

Cicciolina mint Róma főpolgármestere?

Jelöltként indul a május 26-27-i római főpolgármester-választáson Staller Ilona egykori pornósztár, aki huszonhat évvel ezelőtt a római parlament képviselője is volt.

Szabad prostitúciót, a könnyűdrogoknak a gyógyításban való szabad használatát, az élettársi kapcsolatok rendezését és a túlzsúfoltság miatt kritikus olasz börtönhelyzet megoldását ígérte, ha megválasztják az olasz főváros főpolgármesterének.

A Cicciolina néven közismert volt pornószínésznő az Olasz Liberális Párt (PLI) színeiben indul a Róma első emberének székéért folytatott politikai versenyben.

A hetvenes évektől Olaszországban élő, olasz állampolgár Staller vetélytársa többek között a távozó főpolgármester, Gianni Alemanno, a jobbközép Szabadság Népe (PdL) politikusa és Ignazio Marino orvos, a balközép Demokrata Párt (PD) jelöltje lesz.

Az idén hatvankét éves Cicciolina 1987-1992 között a római képviselőház tagja volt. A Radikális Párt jelöltjeként akkor húszezer szavazatot kapott, a pártban egyedül a radikálisok vezére, Marco Pannella előzte meg.

Ezt követően Moana Pozzi pornósztárral megalapította a Szerelem Pártját, amely nem jutott be a parlamentbe. 2002-ben szintén sikertelenül indult a magyar parlamenti választásokon. 2011-ben Olaszországban megalapította a Demokrácia Természet Szerelem nevű pártot.

Tavaly indulni akart Monza és Milánó polgármesteri választásán is, de végül ezektől visszalépett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár

A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el

Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár

Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség

2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár

Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben

Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.

2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár

Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál