Hírek
2023. November 09. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Csaknem duplájára nőtt a bölcsődei helyek száma 2010-hez képest
Csaknem a duplájára, 32 ezerről mintegy 63 ezerre nőtt 2010-hez képest a bölcsődei férőhelyek száma, a bölcsődei ellátás így már közel 1100 településen érhető el, több mint háromszor annyi helyen, mint akkor - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára szerdán a Csobánkai Magocska Bölcsőde átadóján.
Vitályos Eszter hozzátette: intézményből, szolgáltatásból négyszer annyi van, mint 2010-ben: akkor 668 bölcsőde működött országosan, míg jelenleg mintegy 2790 intézmény és szolgáltatás biztosít ellátást.
A minibölcsődék is dinamikusan fejlődnek, 2017 óta a számuk megnyolcszorozódott az országban - mondta, jelezve, hogy jelenleg is több ezer bölcsődei férőhely kialakítása zajlik.
Hangsúlyozta, a kormányzati stratégia homlokterében a családpolitika áll, és agglomerációs országgyűlési képviselőként külön is fontosnak tartja, hogy a Pilis-Dunakanyar térségében ne csak lakni, hanem élni is jó legyen.
Ennek része az is - folytatta a fideszes politikus -, hogy ha egy édesanya vissza szeretne menni a munkába, meg tudja ezt oldani.ű
Vitályos Eszter közölte: családtámogatásokra 3300 milliárd forintot fordít a kormány a jövő évben. "Ez három és félszer annyi, mint amennyi 10-13 évvel ezelőtt a rendelkezésünkre állt", és ez a szám Európában is nagyon magasnak számít - tette hozzá.
Völgyes József, a 3700 lakosú Csobánka független polgármestere azt hangoztatta, minden társadalom, közösség minőségét meghatározza, hogyan bánik a fiatal és az idősebb tagjaival.
Hozzátette: aki bölcsődét hoz létre, az bízik a fiatalok gyermekvállalási kedvében, a falu lakosságmegtartó képességében, bízik a jövőben.
A polgármester hangsúlyozta, a település régi vágya teljesült a bölcsőde megépülésével. Megjegyezte, hogy az elmúlt három évben a háromévesnél kisebb gyerekek száma átlagosan 150 volt a településen, és ez már önmagában is indokolttá tette a bölcsődeépítést.
A Csobánkai Magocska Bölcsőde európai uniós támogatás és hazai finanszírozás segítségével jött létre. A Széchenyi 2020 program részeként megvalósult beruházásra a település 740 millió forint támogatást nyert el és 38 millió forint önerőt használt fel.
A fejlesztés eredményeként egy 28 férőhelyes, 430 négyzetméteres alapterületű, két csoportszobás bölcsőde épült meg. A tervezés során törekedtek az energiahatékonyságra és a fenntarthatóságra.
A bölcsőde létrehozása volt az utóbbi évtizedek legjelentősebb építkezése a településen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
