Hírek
2017. Május 10. 13:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Cserbenhagyta két férfi egy halálos baleset áldozatát
Halálos közúti baleset okozása és segítségnyújtás elmulasztása miatt emelt vádat a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészég két férfi ellen, akik elgázoltak egy kerékpárost, majd magára hagyták
- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. A Baranya Megyei Főügyészség közleményében azt írta: a két vádlott 2016 októberének egyik estéjén az ormánsági Kórósból Szaporca felé autózott.
A vád szerint a kocsit óránkénti 70 kilométeres sebességgel vezető sofőr indokolatlanul áttért a menetirány szerinti bal oldalra, majd az onnan érkező biciklist vészfékezés után, azonban így is mintegy 50 kilométeres óránkénti sebességgel elütötte.
A két férfi megállt, de nem nyújtott segítséget a sérült, árokba zuhant kerékpárosnak, a balesetről nem értesítették a mentőket, a rendőrséget, hanem továbbhajtottak és hazamentek - ismertették.
Az ügyészség kiemelte: a kerékpáros a baleset után néhány perccel meghalt, ezért életének megmentésére akkor sem lett volna lehetőség, ha azonnal szakszerű ellátásban részesül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
