Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2017. November 30. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Decemberben kell dönteni az eváról

Decemberben kell dönteni az eváról

December 1-je és 20-a között választhatják 2018-ra az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) a törvény hatálya alá újonnan bejelentkezők, a bejelentkezés írásban ugyanezen időpontig visszavonható.

A határidő elmulasztása esetén nincs helye igazolási kérelem előterjesztésének - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Az eva szerinti adózást többek között egyéni vállalkozók, egyéni cégek, betéti társaságok, korlátolt felelősségű társaságok, ügyvédi irodák és közkereseti társaságok választhatják. Azoknak, akik idén az eva szerint adóznak, és ezen jövőre sem kívánnak változtatni, nem kell újra bejelentkezniük.

Az egyéni vállalkozók a 17T103, a társas vállalkozások pedig a 17T203 számú adatbejelentő lapon jelentkezhetnek be az eva törvény hatálya alá. Az adatlapokat december 1-jétől lehet letölteni a NAV honlapjáról, és ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postai úton, illetve az ügyfélszolgálatokon személyesen is be lehet nyújtani.

Ugyancsak december 20-ig, szintén a 17T103, illetve a 17T203 számú adatbejelentő lapon lehet kijelentkezni a törvény hatálya alól. Azoknak kötelező kijelentkezni, akik december 20-án nem felelnek meg az eva feltételeinek, például ha ebben az időpontban adótartozásuk lesz.

Az egyéni vállalkozók a 2018-as első járulékbevallásban nyilatkozhatnak arról is, hogy a járulékokat magasabb összegű társadalombiztosítási ellátáshoz, a minimálbér másfélszerese feletti járulékalap után fizetik meg.

A NAV a bejelentkezés elfogadásáról vagy elutasításáról, illetve a kijelentkezésről értesíti az adózókat.

Az érdeklődők a NAV honlapján részletes információkat találnak (http://www.nav.gov.hu/nav/ado/eva).

Címkék: adó, adózás, eva

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás