Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2021. Április 03. 07:08, szombat | Belföld
Forrás: Országos Meteorológiai Szolgálat

Durva lehűlés kezdődik, éjszakánként fagyhat is.

Durva lehűlés kezdődik, éjszakánként fagyhat is.

Az elmúlt napok kellemes, szinte nyárias időjárása után húsvétra és az azt követő pár napra visszatérnek hidegebb napok, éjjel mínuszokat is mérhetünk.

Várható időjárás az ország területén szombat éjfélig

Előbb északon, majd délelőtt a déli területeken is szakadozik a felhőzet, és a több-kevesebb napsütés mellett erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Többfelé alakulnak ki záporok, nagyobb eséllyel az ország északkeleti felén zivatarok is lehetnek. Estére, késő estére a nyugati országrészben kiderül az ég. Az északnyugati, északi szelet nagy területen kísérhetik erős, a Dunántúlon néhol viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között változik. Késő estére 0 és +6 fok közé csökken a hőmérséklet.

Szombaton az ország északkeleti felén (legnagyobb eséllyel az Északi-középhegység területén és az Alföldön egy összeáramlási zónában, esetleg a Kisalföldön) elszórtan kialakulhatnak záporok, zivatarok. Intenzívebb gócokban hódara, apró szemű jég is hullhat.

A Dunántúlon az északnyugati szelet viharos (60-65 km/h) széllökések is kísérhetik. A szél az esti órákra fokozatosan veszít erejéből. Az Északi-középhegység magasabb csúcsain délutántól a záporok mellett hózáporok is előfordulhatnak.

Hideg fronthatásra számíthatunk. Ilyenkor leggyakrabban fejfájás, migrén tapasztalható, erősödnek a görcsös panaszok, koncentrálási nehézségek léphetnek fel.

Illusztráció:Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.