Hírek
2012. Március 03. 14:13, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Eddig ismeretlen Mozart zongoradarabot találtak
Egy eddig teljesen ismeretlen Mozart-zongoradarab kottájára bukkant egy osztrák zenetudós, a művet hamarosan a nagyközönségnek is bemutatják.
A Tirolban dolgozó Hildegard Herrmann-Schneider egyetemi docens bukkant a kottára, amely a feltételezések szerint 1780 körül keletkezett. A mű kéziratán „Wolfgango Mozart” az aláírás, ez megerősíti, hogy a darab eredeti.
Március 23-án Mozart szülőházában az osztrák Florian Birsak mutatja be a kompozíciót. Nem ez az első korunkban felfedezett alkotás: 2006-ban a salzburgi érsekség archívumában és 2009-ben a Mozarteum Alapítvány levéltárában is találtak addig ismeretlen műveket.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
