Hírek
2019. Január 16. 13:10, szerda |
Belföld
Forrás: katasztrófavédelem
Égő karácsonyfa okozott robbanást Székesfehérvár-Kisfaludon
Csillagszórótól gyulladt ki a kiszáradt karácsonyfa egy családi ház nappalijában szerdán délelőtt Székesfehérvár-Kisfaludon.
A lakók kinyitották az erkélyajtót, hogy kidobják az égő fenyőt az udvarra, ám ekkor a beáramló levegőtől a tűzben felszabaduló gázok berobbantak a szobában. A kisebb erejű detonáció során a nappali üveg oldalfala tokostól kidőlt a teraszra. A keletkező légnyomás a karácsonyfa lángjait elfojtotta. A székesfehérvári hivatásos tűzoltók a füst miatt az épületet átszellőztették, a veszélyes üvegszilánkokat eltávolították. Az egyik lakó megsérült, őt a mentők kórházba szállították – részletezte az esetet a katasztrófavédelem.

Legutóbb alig egy hete, ugyancsak a csillagszórótól gyulladt ki egy karácsonyfa Székesfehérváron. Akkor a lakóknak a tüzet sikerült eloltaniuk, nem sérültek meg. A katasztrófavédelem ezúton is felhívja a figyelmet, hogy a feldíszített vágott fenyők mára már nagyon kiszáradtak, és rendkívül gyúlékonyak, ezért még az utolsó csillagszórókat se gyújtsák meg a karácsonyfákon. További veszélyt jelenthetnek az elektromos lámpafüzérek is, amelyek meghibásodása miatt pillanatokon belül lángba borulhat a fenyő.
Fotók: Szabó-Bisztricz Anett főhadnagy

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
