Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2014. Április 08. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Egy életen át tartó betegség lehet az ekcéma

Egy életen át tartó betegség lehet az ekcéma

A gyerekkori ekcéma felnőtt korban is problémát okozhat. A másik nevén atópiás termatitiszként ismert bőrbetegség szinte elviselhetetlen viszketéssel és bőrgyulladással jár - írja a Delhi Daily News.

A kutatások szerint a gyermekkorukban ekcémával küzdőknél akár egy egész életen át fennállhat a bőrbetegség. Dr. David Margolis, a pennsylvaniai orvosi egyetem szakembere kutatásának keretében 7100 gyereknél vizsgálta meg az ekcémás tüneteket. A résztvevőket öt éven keresztül megfigyelés alatt tartotta, s félévente kikérdezte őket arról, tapasztaltak-e ekcémás tünetet adott időszakban.

A résztvevők 64 százaléka számolt be arról, hogy félévente legalább egyszer jelentkeznek nála a tünetek. Ugyanakkor az ekcéma súlyossága 20 éves kor után általában csökken, ezt követően a résztvevők 50 százalékánál már több mint félév eltelt az utolsó kiütések jelentkezése óta.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy az ekcéma teljesen elmúlik, csupán a gyerekkori súlyosabb tünetek enyhébb változata jelenik meg, de akár egy életen át tartó betegség is lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód

Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé

A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.

2026. Március 13. 10:00, péntek | Életmód

Napos, tavaszias idő várható az ünnepi hétvégén

Jellemzően napos idő várható a hétvégén, a hőmérséklet csúcsértéke megközelíti a 20 Celsius-fokot.