Hírek
2011. Augusztus 04. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy hacker mindfelett?
Egyetlen állam hackerei követhették el az utóbbi öt év kibertámadásainak túlnyomó részét.
Melyek egyaránt sújtották az Egyesült Államok, Dél-Korea vagy az ENSZ hálózatait – állítja szerdai jelentésében a McAfee számítógép-biztonsági cég. A jelentés ugyanakkor nem nevezi meg az érintett országot.
A McAfee 14 oldalas összefoglalójában felidézte az elmúlt években regisztrált legkomolyabb hackertámadásokat – a vizsgált időszakban összesen 72 kormány, nemzetközi szervezet és cég rendszereit törték fel az ismeretlen támadók. Meghekkelték például az Egyesült Államok, Tajvan, India, Dél-Korea, Vietnam és Kanada kormánya, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) oldalait éppúgy, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség hálózatát. Az ENSZ-t 2008-ban érte sikeres támadás, s a hackerek által nyitott rés ráadásul ez esetben két évig észrevétlen is maradt – ennyi időn keresztül juthattak belső információkhoz a genfi titkárság ügyeiről.
A biztonságtechnikai cég egyetlen országot sejt a támadások mögött, melyet azonban nem nevez meg – más szakértők azonban nevesítik is az államot: Jim Lewis szerint Kínáról van szó, hiszen a megszerzett adatok számukra különösen értékesek lehetnek. Lewis gyanúsnak tartja azt is, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság oldalát például közvetlenül a 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt törték fel -olvasható az InfoRádió honlapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
