Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2022. December 29. 08:15, csütörtök | Belföld
Forrás: MKIF Zrt.

Egy rakás olyan dolgot tettek, amit autópályán tilos

Egy rakás olyan dolgot tettek, amit autópályán tilos

Szerencsére nem történt tragédia, de nem rajtuk múlt.

Az autópálya kezelője felhívást tett közzé közösségi oldalán, amelyben az alábbi videót mellékelve azt írja, hogy autópályán

- tilos tolatni!
- tilos gyalogosan közlekedni!
- tilos mozgásképes járművel a forgalmi sávban megállni!

Mivel a videó szereplői mindezt megtették.

- Ha ki kell szállni a járműből akár napközben, akár este a láthatósági mellényt fel kell venni!

- A forgalmi sávban tartózkodni életveszélyes, még abban az esetben is, ha a forgalom lassan halad el mellettünk. A videóban hosszú perceken keresztül állnak a belső sávban láthatósági mellény nélkül.

- Amint lehet húzódjunk le a leálló sávra, viseljük a láthatósági mellényt és a segítséget a szalagkorláton túl, vagy annak hiányában minél távolabb a forgalmi sávoktól várjuk meg.

- Segítséget mindig úgy adjunk, hogy saját magunkat és másokat ne veszélyeztessünk.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt