Hírek
2017. Április 14. 14:04, péntek |
Életmód
Forrás: mti
Egyre inkább megfigyelik majd az online tevékenységeinket
Egyre nagyobb lesz a jövőben a hangsúly az emberek internetes tevékenységének megfigyelésén - mondta Keleti Artur jövőkutató pénteken az M1 aktuális csatornán.
A kutató szerint az elektronikus eszközök és a közösségi oldalak már most is megfigyelik a felhasználók szokásait, ez pedig a jövőben automatikus profilozássá válik majd.
Hozzátette, hogy jelenleg a kiberbiztonság területén az egyik legnehezebb kérdés, minden kétséget kizáróan azonosítani egy támadás után a hekkereket és céljukat. Ebben segíthetnek a modern eszközök és programok, amelyek a róluk is adatokat gyűjtenek - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
2026. Május 24. 11:00, vasárnap | Életmód
Pünkösd - Erdő Péter: a kegyelem mindannyiunk lelkében ott van
Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak
2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).
2026. Május 23. 13:00, szombat | Életmód
XIV. Leó: a mesterséges intelligencia fejlődése az emberi lét értelme hanyatlásához vezet
A mesterséges intelligencia fejlődésével az emberi létezés értelme hanyatlását éljük meg, ami nem technológiai, hanem antropológiai kihívásnak számít
