Hírek
2017. Április 28. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többen jönnek Afrikából Európába
Folyamatosan nő az Afrikából Európába tartó migrációs nyomás - mondta Janik Szabolcs, a Migrációkutató Intézet munkatársa az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
A kutató hangsúlyozta, a migrációs okokat csak hosszú távú tervekkel lehet kezelni, ezért fontos lenne már most lépéseket tenni ezen a téren. Szerinte ezek közé tartozhat a munkahelyek létrehozása, a politikai stabilitás támogatása és a szervezett bűnözői csoportok elleni hatékonyabb fellépés.
"Az a probléma, hogy ez nem megy a kibocsátó (...) térségek nélkül, vagyis Európa önmagában hiába szeretné e célokat elérni, egyedül képtelen lesz sikert felmutatni" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
2026. Július 06. 07:20, hétfő | Belföld
NATO csúcsra utazik Magyar Péter, majd szabadságra megy
Magyar Péter miniszterelnök ma hajnalban Törökországba utazott a NATO csúcstalálkozójára.
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
