Hírek
2024. Október 04. 07:43, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Elindult a Digitális Állampolgárság Program
A kormány elindította a Digitális Állampolgárság Programot, amellyel - többek között - már mobiltelefonon is lehetséges személyazonosságot igazolni
- közölte Vitályos Eszter kormányszóvivő csütörtökön, a Békés vármegyei Geszten, a kihelyezett kormányülés helyszínén, a Tisza-kastélyban tartott Kormányinfón.
Vitályos Eszter elmondta: az alkalmazásban minden személyes és gépjármű adatot meg lehet találni egy helyen, illetve néhány gombnyomással foglalható időpont a kormányablakba.
Eddig már 176 ezer letöltése van az alkalmazásnak, az év végére szeretnék elérni a 400 ezret - ismertette. A kormányszóvivő azt is elmondta, hogy a kihelyezett kormányülésen a kormánytagoknak is lehetősége nyílt arra - a kormányablak munkatársai segítségével - hogy helyben regisztráljanak az alkalmazásba.
A kormányszóvivő arról is beszámolt, hogy az elmúlt néhány hétben több mint 26 milliárd forint összegben valósultak meg beruházások Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
