Hírek
2020. December 28. 12:46, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/illusztráció: pixabay
Elítélték a hamis papírok alapján jogsit szerző férfit
Hamis orvosi igazolást adott át az esztergomi okmányirodában.
A vádirat szerint a férfi nem rendelkezik érvényes járművezetői engedéllyel és Magyarországon orvosi alkalmassági vizsgálaton sem vett részt. A vádlott 2017. augusztus 8-án megjelent az esztergomi okmányirodában, és kérelmezte a nevére szóló olasz vezetői engedély magyar vezetői engedélyre való cseréjét. A kettős állampolgárságú férfi az ügyintézőnek átadott egy hamis olasz vezetői engedélyt, bemutatta a külföldi személyazonosító igazolványát és a magyar lakcímkártyáját, valamint átadott egy egészségi alkalmasságot igazoló hamis orvosi véleményt – közölte az ügyészség.
A vádlott által benyújtott hamis iratok alapján kiállított az ügyintéző egy magyar vezetői engedélyt, amely azonban valótlan tartalmú, mivel a vádlott nem szerzett soha vezetői engedély kiállításához jogosultságot.
A közokirat-hamisítás bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség vádemelése alapján indult eljárás jogerősen befejeződött, az Esztergomi Járásbíróság az elkövetővel szemben most 1 év 6 hó, végrehajtásában 2 évre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki.
Korábbi cikk:
Nem jutott el a címzetthez a több mint kétszázmilliós parfümszállítmány - FOTÓKKAL
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
