Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2020. Április 21. 15:03, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték az emeletről kizuhant mezőtúri kislány édesanyját

Elítélték az emeletről kizuhant mezőtúri kislány édesanyját

Jogerősen 2 év, 3 év próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetést szabott ki az emeletről kizuhant mezőtúri kislány édesanyjával szemben a Szolnoki Törvényszék - közölte a törvényszék sajtóosztálya kedden az MTI-vel.

A törvényszék gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés miatt ítélte el a nőt.

A nő 2019. március 3-án délelőtt óvodáskorú gyermekét egyedül hagyta a harmadik emeleti társasházi lakásban, amikor vásárolni indult. A kislány a konyhába ment, az egyik székről felmászott az ablak alatti konvektorra, kinyitotta az ablak alsó, bukónyíló részét, amelyen előbb kidobta a párnáját, majd maga is kimászott és tíz méter magasról az épület előtti térkő burkolatra zuhant. Életveszélyes sérüléseket szenvedett, de a szakszerű orvosi ellátásnak köszönhetően életben maradt.

Az ügyben 2020. március 17-én emelt vádat a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség.

A Szolnoki Törvényszék március 24-én tárgyalás mellőzésével büntetővégzést hozott, amelyet az ügyészség tudomásul vett, a vádlott és védője sem kérték tárgyalás megtartását.

Címkék: ítélet, mezőtúr

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon