Hírek
2019. Január 23. 16:34, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ellenőrökre akarta ráuszítani kutyáját egy hévízi vendéglős
Hivatalos személy elleni erőszak miatt vádat emeltek egy hévízi vendéglős ellen, aki egy fogyasztóvédelmi ellenőrzéskor megfenyegette a hatóság munkatársait – tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t.
Pirger Csaba közölte: a 62 éves férfi egy hévízi vendéglőben dolgozik, ahol tavaly augusztusban két vendég elégedetlen volt a kiszolgálással. Kérték, de nem kapták meg a panaszkönyvet, ezért fogyasztóvédelmi panaszt tettek a Keszthelyi Járási Hivatalnál.
Néhány héttel később a járási hivatal két munkatársa italt kért az étteremben, majd a számla kifizetésekor felfedte magát. Az italok visszamérésekor kiderült, hogy a kértnél kevesebb volt a poharakban.
A férfi ekkor sértegetni kezdte a kormányhivatal munkatársait, azzal fenyegette őket, hogy kutyát uszít rájuk, eltöri a mérőeszközüket, ha nem hagyják el az éttermet.
Az ellenőrzést végzők a fenyegetés miatt csak a parkolóban tudták elkészíteni a jegyzőkönyvet, amelyet a vendéglős nem volt hajlandó aláírni.
A Keszthelyi Járási Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt vádat emelt a férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
