Hírek
2012. Április 10. 14:17, kedd |
Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI
Előzetesbe került a gyerekek kirablója
A Székesfehérvári Törvényszék előzetes letartóztatásba helyezte azt a 20 éves fiatalembert, aki még pénteken rabolt ki három gyereket Dunaújvárosban – közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn.
Németh-Kész Mónika tájékoztatása szerint egy 13 éves fiú interneten megismert barátaival – két fiúval és egy lánnyal – sétált a dunaújvárosi Lajos király körúton, amikor odalépett hozzájuk két fiatal férfi. Szóba elegyedtek, majd amikor kiderült, hogy a fiúnál van mobiltelefon, egyikük lefogta, a másik kivette a zsebéből. Eközben a lánynak sikerült elfutnia. Az elkövetők a másik két fiút is megfenyegették, és értékeik átadására szólították fel, ők egy-egy kulcscsomót oda is adtak nekik.
A fiú feljelentést tett a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon, és ott az egyik támadót sikerült azonosítania. Kiderült, hogy a rendőrség által jól ismert 20 éves dunaújvárosi hajléktalan, aki többször volt már büntetve, és több büntetőeljárás van ellene folyamatban. A járőrök az egyik hajléktalanszállóról állították elő.
Háromrendbeli rablás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, ezek elkövetését tagadta. Bűnügyi őrizetbe vették, és a Székesfehérvári Törvényszék vasárnap elrendelte előzetes letartóztatását. Társát, illetve a másik két sértettet, valamint a bűncselekmény elkövetésénél jelen lévő lányt még keresik a dunaújvárosi rendőrök.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek
Halálos lakástűz Téten
Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
