Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2020. November 07. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Előzetesbe került egy prostituáltakat futtató nő

Előzetesbe került egy prostituáltakat futtató nő

Előzetes letartóztatásba került egy prostituáltakat futtató várbalogi nő - tájékoztatta pénteken közleményben az MTI-t a Békés Megyei Főügyészség.

Mint írják, a 42 éves, Győr-Moson-Sopron megyei illetőségű nő - 28 éves, már tavaly szeptember óta letartóztatásban lévő társával együtt - 2019. április eleje és június 29-e között két kiszolgáltatott helyzetben élő nőt vett rá prostitúcióra. Egyikőjüket azzal hitegette, hogy a bevételből fele-fele arányban osztoznak.

A nőket Siófokra és Győrbe szállították, elszállásolták, fényképes hirdetéseket adtak fel a nevükben az egyik erre szakosodott internetes portálon. A hívásokat ők fogadták, megszervezték a találkozók helyét és idejét, a szexuális szolgáltatásból befolyt összegek nagy részét eltették.

A nők mobiltelefonját, internetelérhetőségét elvették, a siófoki ingatlanba be is zárták őket, ezzel kényszerítve a szexuális tevékenység végzésére.

Az előzetes letartóztatást személyi szabadságától megfosztott személy sérelmére, kizsákmányolás céljából, erőszakkal, fenyegetéssel, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett emberkereskedelem bűntette miatt kezdeményezték, tartva a szökéstől, illetve a sértettek megfélemlítésétől vagy befolyásolásától.

A Békéscsabai Járásbíróság a nő letartóztatását egy hónapra elrendelte - írta az ügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.