Hírek
2016. Október 15. 08:58, szombat |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu
Embercsempész a szomszédból
Környékbeli tagja is volt a most lebukott dél-szlovákiai embercsempész bandának. A rendőrség Kéménden tartott házkutatást nemrég az ügyben, a migránsokat Magyarországról csempészték Szlovákián keresztül Nyugat-Európába.
Az ÚjSzó információi szerint a héten öt embercsempészt fogtak el a Felvidéken, akiket azzal gyanúsítanak, hogy migránsokat csempésztek Magyarországról Szlovákián keresztül Nyugat-Európába. A nagyszabású razzia során több helyen egyszerre csaptak le a rendőrök, házkutatást tartottak a Párkánytól alig pár kilométerre lévő Kéménden is. A rendelkezésre álló információk szerint a csempészek 500-1000 euró közötti összeget kértek el a "fuvarért", amely során sokszor embertelen körülmények között szállították a menekülteket. Az ÚjSzó szerint "volt olyan eset, hogy négy iráni, illetve afganisztáni menekültet az egyik gépkocsi átalakított benzintartályában próbáltak átjuttatni a határon".
Arról egyelőre nincs információ, hogy a banda tagjai Esztergomon keresztül is csempésztek volna menekülteket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával

