Hírek
2011. December 30. 07:48, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Emelik a tömegközlekedés díjait a jövő évi áfaemelés miatt
Emelkedik januártól a vonatjegyek és a buszjegyek ára is - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A közösségi közlekedés díjait azért növelik, hogy így kompenzálják a jövő évi áfaemelést.
A rendeletben meghatározott díjak átlagosan mintegy 1,6 százalékkal emelkednek 2012. január elsejével. A jövő évtől nem kell regisztrációs jegyet váltaniuk a közösségi közlekedésben szociálpolitikai alapon díjmentesen utazóknak.
Mintegy 1,6 százalékkal emelkednek január elsejétől a közösségi közlekedés tarifái - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium csütörtökön. A jegy- és bérletárak emelkedését a tárca a jövő évi áfaváltozással indokolta, áremelés nélkül ugyanis a 27 százalékos áfakulcs miatt csökkenne a vasút- és busztársaságok bevétele.
Ezzel egyidőben eltörlik a regisztrációs jegyet, amelyet eddig azoknak kellett kiváltaniuk, akik ingyen használták a tömegközlekedést. A rendszer azért szűnik meg, mert elkészültek a díjmentes utazásokról szóló felmérések, s a rendszer további fenntartása nem indokolt - írja a minisztérium. A regisztrációs jegytípus megszüntetésével a szolgáltatók évi több százmillió forint kiadástól mentesülnek.
A szociálpolitikai alapon díjmentesen utazókat (pl. 6 év alattiak, 65 év felettiek) 2010 márciusától regisztrációs jegy váltására kötelezték a helyközi közösségi közlekedésben. A regisztrációs jegyre alapozott statisztikák, a díjmentes utazásokkal kapcsolatos felmérések elkészültek, a rendszer további fenntartása ezért nem indokolt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
