Hírek
2014. Augusztus 02. 10:39, szombat | Helyi
Épületenergetikai fejlesztés az egykori főiskola épületében
Megújul a Pázmány Péter Katolikus Egyetem esztergomi épülete, mely épületenergetikai fejlesztése majd 67 millió forintos uniós támogatással lesz korszerű.
Az Európai Unió által társfinanszírozott támogatást nyert el a Pázmány Péter Katolikus Egyetem esztergomi épületének épületenergetikai fejlesztésére. A projekt keretében az intézmény 100 százalékos, 66 917 109 forint összegű vissza nem térítendő támogatásban részesül. Az intézmény a KEOP-4.10.0/E/12-2014-es pályázati konstrukcióban nyújtotta be támogatási igényét, mely program a konvergencia régiókban, az egyházi jogi személyek megújuló energiaforrás hasznosításával kombinált épületenergetikai fejlesztését támogatja.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem energetikai fejlesztéseit a jelenleg globálisan is zajló energia-struktúra váltásra tekintettel alakítja ki, amelynek értelmében a gazdaságos üzemeltetés mellett a megújuló energiaforrások nagyobb mértékű használatát kívánja megvalósítani.
A jövőbeli korszerű épületüzemeltetési és energia hatékonysági mutatók kialakítása érdekében több projektjavaslat kidolgozását végezte el az elmúlt évek során.
Jelen projekt fontosságát az adja, hogy az esztergomi oktatási épület-komplexum fűtési és a meleg vízrendszer elemei - a karbantartások és felújítások ellenére - jelentős mértékben elöregedtek, az energiahatékonysági mutatóik messze elmaradnak a mai kor épületenergetikai kívánalmaitól, követelményeitől.
A KEOP-4.10.0/E/12-2014 keretében gépészeti korszerűsítést, épületfelügyeleti rendszer kialakítását és megújuló energiaforrások használati rendszerének kialakítását valósítjuk meg.
A gépészeti korszerűsítés során új hőszigeteléssel látjuk el a kollégiumi épület meleg és cirkulációs hálózatát, fő vezetékeit; valamint a fűtési és használati meleg víz rendszerek keringető szivattyúit nagy hatásfokú, A+ osztályú szivattyúkra cseréljük.
Az épületfelügyeleti rendszerünk a helyiségenkénti szabályozással lehetővé teszi az optimális hőfokszabályozást, amely az eltérő funkcionalitással rendelkező tantermek, irodák egyéb helyiségek használati igényeinek megfelelően szabályozza a fűtést.
Megújuló energiaforrások által kínált lehetőségek közül 24 m2 napkollektoros rendszer kerül kialakításra a főépületben és a kollégiumban, amely az ún. használati meleg víz termelés rásegítését végzi majd.
Összességében, a projekt keretében, az épületeket oly módon szereljük fel korszerű technológiákkal, hogy az épületek oktatási, kollégiumi és irodai célú használatából eredő eltérő igények ellenére, magas energiahatékonysági mutatókkal történő üzemeltetése is megvalósulhasson.
Kapcsolódó cikk:
Megújul a TK és Térinformatikai Laboratóriummal bővül
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Október 01. 12:28, kedd | Helyi
Negyedik alkalommal hívja alkotásra a diákokat a sikeres Richter TETT-mesepályázat
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre