Hírek
2021. Május 24. 08:44, hétfő |
Bulvár
Forrás: Wikipédia
Érdekességek a pünkösdhétfőről
Tudta, hogy Magyarországon csak 1993-tól munkaszüneti nap, vagy azt, hogy a római katolikus egyházban ezt a napot nem ünneplik liturgikusan?
A pünkösdhétfő egyházi mozgó ünnep, amely közvetlenül követi pünkösd vasárnap főünnepét. 1969-től a pünkösdhétfő már az egyházi évközi időhöz tartozik. A pünkösdhétfő kereken az 50. nap húsvétvasárnap után. Legkorábbi dátuma május 11., legkésőbbi június 14. Ferenc pápa úgy döntött, hogy 2018-tól a Katolikus Egyházban nem ünneplik liturgikusan Pünkösdöt ezen a napon. Helyette a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja ünnepe került bevezetésre.

Hazánkban a pünkösdhétfő csak 1993-tól lett hivatalosan elfogadott ünnep és munkaszüneti nap.
A pünkösdhétfőt pünkösdvasárnap előzi meg, amikor a kereszténység a Szentlélek kiáradását ünnepli meg.

„ Amikor pedig eljött a pünkösd napja, és mindnyájan együtt voltak ugyanazon a helyen,
hirtelen hatalmas szélrohamhoz hasonló zúgás támadt az égből, amely betöltötte az egész házat, ahol ültek.
Majd valami lángnyelvek jelentek meg előttük, amelyek szétoszlottak, és leszálltak mindegyikükre.
Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és különféle nyelveken kezdtek beszélni; úgy, ahogyan a Lélek adta nekik, hogy szóljanak."
Fotók: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár
Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken
Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.
2026. Április 27. 07:40, hétfő | Bulvár
A Guardian értesülése szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
Folyamatosan szállnak fel Bécsből olyan magánrepülőgépek, amelyek állítólag az Orbán-kormány idején meggazdagodottak vagyonát szállítják
2026. Április 24. 17:00, péntek | Bulvár
Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját
Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját, amelyhez a tervek szerint mintegy háromszáz cukrászda és fagylaltozó csatlakozik országszerte.
