Hírek
2018. Június 21. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Érdemes testre szabott utasbiztosítást kötni
Érdemes testre szabott utasbiztosítást kötni, mivel az utazási célpont, valamint a tervezett program is alapvetően befolyásolja, hogy mit fedezzen az optimális utasbiztosítás, így a díját is
- hívja fel a figyelmet az Union Biztosító az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A biztosítócég közleménye szerint a speciális utasbiztosítások előnye, hogy azok választásával az ügyfelek az egyedi igényeik szerinti fedezetet veszik igénybe, ami az általános utasbiztosításokhoz képest akár 30-40 százalékkal is kedvezőbb díjat eredményezhet. Ilyen utazások lehetnek a horvátországi nyaralások vagy az oroszországi labdarúgó világbajnokság eseményeire történő utazás - közölték.
A biztosító kitér arra is, hogy van számos biztosítási elem, amelyen nem szabad spórolni. Ilyen az orvosi ellátások térítési limitje, amelynek minimális szintjeként a környező országokba utazók esetében 30 millió forintos, a világ távolabbi célpontjaiba 75 millió forintos, míg a kiemelten magas ellátási költségeket alkalmazó észak-amerikai országokba 100 millió forintos szintet ajánlanak.
Szabó Tamás, az Union utasbiztosítási üzletágának vezetője szerint az esetek többségében egy megfelelő utasbiztosítás személyenként napi 2-3 eurónak megfelelő összegből kijön, vagyis legfeljebb néhány százalékos részét képezi egy külföldi út költségeinek.
A külföldre utazók több mint 50 százaléka továbbra sem gondoskodik a megfelelő utasbiztosításról - közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) az MTI-vel. Az utasok egy része úgy véli, a bankkártyákhoz kapcsolódó utasbiztosítás, illetve a kiváltott Európai Egészségbiztosítási Kártya (EEK) elegendő védelmet nyújt számukra.
A FBAMSZ közölte: az EEK-nak számos hiányossága van az utasbiztosítással szemben. Egyrészt csak az egészségügyi ellátásra terjed ki, tehát nem fedez olyan kapcsolódó kiadásokat, mint például a poggyászkár, műszaki cikkek biztosítása, illetve a szállítási költségek, az esetleges tolmácsdíj, és nem biztosít 24 órás telefonos asszisztenciát sem. Másrészt az igazolást csak állami szolgáltatóktól fogadják el, így ha az ellátást magánszolgáltató nyújtja, a bajba jutott utasnak "a zsebébe kell nyúlnia".
A bankkártyákhoz kapcsolódó utasbiztosítások esetén a szövetség azt ajánlja, hogy utazás előtt meg kell bizonyosodni az adott biztosítás feltételeiről, mivel ezek többségében mind a szolgáltatási kör, mind a kártérítési összegek felső határa igen korlátozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
