Hírek
2011. Október 25. 07:13, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Erdőkbe szállítják a sugárszennyezett hulladékot
A japán kormány úgy döntött, hogy ideiglenesen állami tulajdonban lévő erdőkben tárolja a Fukusima-1 atomerőmű térségében konténerekben összegyűjtött fertőzött anyagokat.
A kabinet döntése értelmében a Fukusima-1 atomerőmű térségében összegyűjtött fertőzött földet és anyagokat ideiglenesen zárt helyiségekben, hermetikusan záródó konténerekben fogják tárolni, állami tulajdonban lévő erdőkben. A sugármentesítésüket a későbbiekben végzik el.
A fukusimai atomerőmű reaktorai a márciusi földrengésben és szökőárban rongálódtak meg, és hatalmas földterületek váltak szennyezetté. Szakértők szerint mintegy 28 millió köbméter földet kell sugármentesíteni. A munkálatok már folynak, de a szennyezett föld tárolása egyre komolyabb gondokat okoz. A helyi hatóságok arra panaszkodnak, hogy önköltségen nem tudják megoldani a szennyezett anyag tárolását.
A konténerekben 7,2 ezer tonna hasadóanyaggal fertőzött rizsszalmát is elhelyeznek, amelyet Japánban takarmánynak használnak. Egyelőre azonban nem született döntés arról, hogy mi legyen a sorsa a szennyvízhálózatban és a víztárolókban felgyülemlett sugárszennyezett sárral és üledékkel, illetve az elégetett anyagok után keletkezett hamuval.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
