Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2017. November 20. 07:23, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Erős földrengés és szökőár a Csendes-óceánon

Erős földrengés és szökőár a Csendes-óceánon

Hetes erősségű földrengés volt hétfő hajnalban a Csendes-óceánon az új-kaledóniai Loyalty-szigetektől 80 kilométerrel keletre, és ez kisebb szökőárt váltott ki Új-Kaledóniánál és Vanuatunál - jelentették hírügynökségek.

A földrengés közép-európai idő szerint vasárnap 23 óra 43 perckor történt. Ennek hatására a hawaii székhelyű csendes-óceáni cunamijelző központ (PTWC) szökőárriadót rendelt el a rengés 300 kilométeres körzetében, és figyelmeztetett, hogy akár egy méter magas hullámok érhetik Új-Kaledónia partjait, valamint ennél kisebbek Vanuatuét. A szigetországokban a hatóságok óvatosságból evakuálást rendeltek el. Később a központ jelezte, hogy a veszély jórészt elmúlt. A lakosok csak kisebb vízszintemelkedést észleltek. Kárról egyelőre nem érkezett jelentés.

Tizenkét órán belül ez volt a második jelentős földrengés a térségben, és a harmadik az elmúlt hónapban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.