Hírek
2015. November 11. 06:22, szerda |
Helyi
Forrás: sajtóközlemény
Esztergomi Bazilika a Majnánál
Maintal - Esztergom kapcsolatát szimbolizálja az a hatalmas falfestmény, amelyet október 17-én, ünnepélyes keretek között adtak át Maintal-Dörningheimben, a Majna partján.
A 27 méteres, helyenként közel 3 méter magas alkotást két magyar képzőművész, Matics Imre és az esztergomi születésű, egykori gyakorlós diák, Szőke Krisztián festette.
Az óriási kép ötlete a Maintal-Esztergom Baráti Társaság ötlete volt és a felújított folyóparti sétány kiemelkedő elemének szánták, ahol a helyiek, a turisták, a hajókkal érkező kirándulók egyaránt megcsodálhatják.
A mű alkotói a Majna-Duna hajózási úttal, az élő folyóval, mint állandó és eltéphetetlen szállal kötötték össze a két település látképét, ezzel jelképezve a városaink közötti mély, töretlen kapcsolatot.

A kép koncepciója több hónaposegyeztetést követően nyerte el végleges formáját, melyben a két magyar képzőművészen kívül részt vett a Maintal-Esztergom Baráti Társaság , közöttük az ötletgazda Lothar Kegelmann, a Majna-part Csoport, illetve Maintal város vezetése és a Mainlust Fogadó csapata.
A 2014. decemberében indult projekt végül 2015. októberében készült el és lett a maintali Majna-part egyik fő attrakciója.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
