2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2013. Szeptember 11. 17:10, szerda | Helyi
Forrás: MTI/ fotó: archívum

Esztergomi bronzérmes az aquatlon vb-n - Rendes Csaba sikere

Az esztergomi Rendes Csaba bronzérmes lett a triatlonos világbajnoki sorozat londoni döntőjének egyik előversenyén, a szerdai aquatlon-világbajnokságon.

A magyar versenyző harmadik helyen fejezte be az egy kilométeres úszást, melyet viszonylag nagy, több mint húsz másodperces előnnyel nyert meg a szlovákiai Varga Richard, mögötte pedig szinte egyszerre vágott neki a futásnak Rendes és a brit Richard Stannard.

Az 5 kilométeres futás felénél a Dr. Bátorfi-Agria KTK versenyzője már a második helyen haladt, de a hajrában az ukrán Ivan Ivanov utolérte, majd megelőzte őt, így a viadal egyetlen magyar indulója végül harmadikként ért a célba. A győzelmet Varga szerezte meg.