Hírek
2017. Október 18. 18:21, szerda |
Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti: - fotó: Telegraph
EU-csúcs - Elővigyázatossági okból miatt megváltoztatták a csúcs helyszínét Brüsszelben
Az eredeti tervekkel ellentétben az Európai Tanács régi székházában rendezik meg az uniós állam- illetve kormányfők csütörtökön kezdődő kétnapos csúcstalálkozóját.
Miután a nemrég átadott új épületet egy héten belül már másodszor kellett kiüríteni a konyhában szivárgó mérgező füst miatt.
A tanácsi sajtószolgálat tájékoztatása szerint elővigyázatosságból döntöttek a helyszín módosítása mellett, az ülés programja azonban változatlan.
Az uniós csúcsértekezletek és miniszteri ülések új helyszínéül szolgáló Európa épületet tavaly decemberben adták át, ezt megelőzően a szomszédos Justus Lipsius épület volt a tanácsi intézmények központi székháza.
Az Európa épületben dolgozók közül szerdán többen is rosszul lettek, ezért a hatóságok kiürítették a székházat. Hasonló incidensről érkeztek hírek pénteken is, akkor húsz ember lett rosszul, közülük kilencet kórházba kellett szállítani. A hivatalos közleményben bizonyos tisztítószerek közötti kémiai reakcióval magyarázták a történteket.
"Nincsenek biztonsági aggályaink, pusztán azt gondoltuk, jobb lenne megváltoztatni a helyszínt, hogy mindenki jóllétét biztosítani lehessen" - mondta egy uniós tisztségviselő a Le Soir című belga napilapnak.
A szivárgás okának felderítésére a hatóságok vizsgálatot indítottak.
A Brüsszelben "Űrtojásnak" (Space Egg - képen) is nevezett, futurisztikus épületet sorozatos csúszások után adták át, az építkezés mintegy 320 millió euróba került.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.
2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán
Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld
Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld
Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát
A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát
