Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2019. Július 17. 15:03, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Európa legnagyobb gyémántját találták meg Oroszországban

Európa legnagyobb gyémántját találták meg Oroszországban

Európa legnagyobb, 222,09 karátos gyémántjára Arhangelszk megye mezenszki járásában, a V. Grib nevét viselő lelőhelyen találtak rá - közölte kedden orosz hírügynökségekkel az AGD Diamonds vállalat sajtószolgálata.

A kommüniké szerint a kontinens eddigi legnagyobb, 181,68 karátos gyémántjára szintén a Grib-lelőhelyen bukkantak rá. A kő a Mihály arkangyal nevet kapta. Az újonnan talált gyémántot még nem nevezték el.

Július 13-án ugyancsak a Grib volt a helyszíne egy igen ritka, citromsárga árnyalatú, 47,61 karátos gyémánt meglelésének. Ugyanitt július 8-án egy ékszerminőségű, 81,02 karátos gyémánt is előkerült.

Az AGD Diamonds a gyémántokat Antwerpenben szándékozik eladni. A legjelentősebb vásárlók a cég szóvivője szerint izraeli vagy belgiumi illetőségűek.

A Grib az egyik legjelentősebb gyémántlelőhely, amely tartalékait tekintve Oroszországban a negyedik, világviszonylatban pedig a hetedik helyen áll.

Fotó: illusztráció

Címkék: gyémánt

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.