Hírek
2019. Július 27. 14:13, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Illyés Tibor
Évente több mint kétezer bomba-bejelentés érkezik
Évente országszerte 2000-2500 valós bejelentést kapnak a honvédség tűzszerészei - mondta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az M1 péntek esti műsorában.
Gajdos Milán hozzátette: ha bárki feltételezett robbanótestet talál, a rendőröket kell értesítenie, ők szólnak a katonáknak.
A hadnagyot annak kapcsán kérdezték, hogy a Városliget Ajtósi Dürer sor és Dózsa György út kereszteződéséhez közel eső részénél egy zárt építkezésen egy második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbombát találtak a héten. A robbanószerkezetet péntek délelőtt a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred szakemberei emelték ki.
Gajdos Milán elmondta, a második világháborúban bevetett bombák az évtizedek alatt veszélyesebbé válhattak. A pénteki művelet idejére több mint 3500 embert kellett kitelepíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
