2024. május 8, szerda - Mihály

2016. November 07. 08:26, hétfő | Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu/EEHE

Eveztek és futottak az érmekért az esztergomi fiatalok

Remekül szerepeltek az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének sportolói a minap megrendezett Őszi Evezős Duatlon versenyen. Egyéni és csapatsikerek is születtek.

A „Sport XXI” utánpótlás nevelési program keretében zajlott le a Műegyetemi Evezős Club szervezésében az „Őszi Evezős Duatlon” a minap, mely egyben az utánpótlás korú evezősök számára vizes szezonzáró eseménye volt.

A fiúk és a lányok számára 3-3 korcsoportban kiírt versenyen a 11-12 évesek részére 2000 méter evezést és futást kellett teljesíteni, míg a 13-14 évesek és 15-16 éveseknek 3000-3000 méter volt a versenytáv. Az eredményt az evezésben és a futásban teljesített idő adta ki. Az evezést ki lehetett váltani ergométeres versennyel is.
Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete a fiúknál 3 korosztályban, a lányoknál 1 korosztályban, összesen 13 versenyzővel szerepelt a 167 fős mezőnyben.

Klubonként és korosztályonként a három legjobb időt elérő versenyző eredményének összeadása alapján csapatverseny kihirdetésére is sor került.
Az esztergomiak a 15-16 éves lányok korosztályában 6 versenyzővel álltak rajthoz. Egyéniben a korosztály győztese Ruzsits Dorottya, míg bronzérmese Szívós Nóra lett, Négyesi Noémi a IV., Marek Janka az V., Erős Boglárka a VI. helyen végzett. A korosztály csapatversenyét a Ruzsits-Szívós-Négyesi trió nyerte.

Ennek a kategóriának az ergométer-futás versenyét a szintén esztergomi Malinkó Anna nyerte.

A 15-16 éves fiúk korosztályának versenyét Szabó Mátyás Benedek nyerte.
A 11-12 éves fiúk versenyében esztergomi egyéni érem ugyan nem születet, de Balog Csaba Roland VI., Szívós Márton XI., Szigeti Ferenc XVIII. helyezése a csapatverseny ezüstérmét jelentette.

Hasonlóan ezüstérmet szerzett csapatversenyben a 13-14 éves fiúk korosztályában Domokos Mihály VII., Bencze Bendegúz XII., és Balog Gábor Kristóf XXV. helyezésével.
A versenyzők felkészítő edzője Mármarosi János volt.

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindult a "piskóta" körforgalom építése Esztergomban

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi