Hírek
2015. December 19. 09:05, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ezentúl QR-kódokkal ellenőrizhető a sertéshús származása
A Kiváló minőségű sertés (KMS) eredetigazolási rendszer keretében okostelefonnal beolvasható QR-kóddal lehet ellenőrizni a pultban lévő sertéshús származását
- mondta a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) elnöke az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában. Németh Antal közölte: a tesztüzem befejeződött, most zajlik a rendszer széleskörű bevezetése.
Kitért arra, hogy eddig több mint 640 vágóhíd és feldolgozóüzem jelentkezett be a KMS-minősítésre, és 289-en már meg is kapták a védjegyet.
A KMS-védjegyet viselő áru esetén garantált, hogy a sertés Magyarországon született, kizárólag GMO-mentes gabonán nevelkedett és a húsa meghatározott márványozottságú és sajátos, különleges íz- és illatvilágú.
A sertésstratégiára jövőre 1,15 milliárd forintot szán a kormány. Ebből a minőségellenőrzés mellett infrastrukturális és minőségi fejlesztéseket is végrehajtanak, egyebek mellett a herceghalmi kutatóintézetben, ahol a sertésállomány fejlesztésével kapcsolatos kutatásokat végzik - ismertette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
